Złoty Jubileusz Organisty

7 lipca 2019 roku, w pierwszą niedzielę mojego pobytu w parafii św. Hieronima w Raciążku, uczestniczyłem w niecodziennym wydarzeniu.

Otóż tego dnia jubileusz 50-cio lecia pracy w parafii Raciążek obchodził organista Pan Józef Namielski. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą dziękczynną, którą koncelebrowałem wraz z pochodzącym z tutejszej parafii księdzem Radosławem Deręgowskim MSF pod przewodnictwem księdza proboszcza Mariana Kuszyńskiego. Po Mszy św. odbył się „Benefis” poświęcony dostojnemu jubilatowi.

Pan Józef Namielski nieprzerwanie od 1969 roku pełni w parafii raciążeckiej posługę organisty, ubogacając Liturgię grą na organach i swoim oryginalnym głosem. Praca organisty jak wynika z dokumentów kościelnych jest funkcją ważną i potrzebną. Bez śpiewu Liturgia Kościoła byłaby zubożała.

Na wyżej wspomnianej uroczystości obok rodziny Pana Józefa zgromadzili się bardzo licznie parafianie i goście. Konferansjerzy tj. pani mgr Paulina Spisz – nasza parafianka, oraz diakon Kamil Chabasiński, ukazali wiele ciekawych wspomnień i anegdot dotyczących jubilata. Pod koniec uroczystości delegacje Rady Parafialnej, Bractwa Różańcowego, Żywego Różańca z Sierzchowa, Ministrantów oraz Orkiestry OSP złożyły należne podziękowania. Szczególne gratulacje swojemu „Maestro” wyrazili przedstawiciele założonego w 2001 roku Chóru Młodzieżowego, który śpiewem wraz z Orkiestrą OSP ubogacił wspomnianą uroczystość. Ogromnym zaskoczeniem dla jubilata, Jego rodziny i wszystkich zgromadzonych, był nadany przez J. E. Ks. Bpa Wiesława Alojzego Meringa – Pasterza Diecezji Włocławskiej Medal: „Zasłużony dla Diecezji Włocławskiej”, poprzez który Ksiądz Biskup docenił 50 – cio letnią gorliwą i sumienną pracę organistowską w parafii Raciążek. Ponadto Pan Józef został uhonorowany błogosławieństwem Ojca Świętego Franciszka oraz błogosławieństwem Księdza Biskupa Ordynariusza.

Wyrażamy naszą wdzięczność panu Józefowi Namielskiemu, za Jego posługę, która tak pięknie wpisuje się w tutejszą wspólnotę parafialną, a także w Diecezję Włocławską.

Ks. Leszek Wojciechowski
wikariusz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualne, Bez kategorii, Galerie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *